#1 2014-02-15 16:20:33

Zeliah

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-15
Posty: 5
Punktów :   

Klub Pojedynków

Nie za bardzo wiedziałem gdzie to umieścić, więc chyba tutaj najbardziej będzie pasować.

Forumowe pojedynki to fajna zabawa, grałem czasem w to na innych forach. Już tłumaczę o co chodzi. Na początek poprosiłbym o pomoc admina. Potrzebna jest osobna zakładka w której będą dodawane wątki, bo jakby spróbować pisać wszystko w tym wątku, to szybko zrobiłby się burdel (Nie żebym miał coś do burdeli ;p). Dlatego proponuje uznać ten post jako pomysł na zakładkę na naszym forum. Nie wiem gdzie by to pasowało, chyba najbliżej temu do papierowych RPG'ów, ale można dodać jakąś osobną kategorię, typu gry przeglądarkowe/forumowe.

Gra polega na tym że:
1. Tworzymy sobie postaci na forum
2. Wyzywamy na pojedynek innego użytkownika forum
3. Piszemy post-opowiadanko, w którym rozwalamy tego leszcza na łopatki.
4. On w ramach odwetu postuje krótkie opowiadanie, w którym to rozwala nas.
5. Pozostali użytkownicy forum głosują (najlepiej za pomocą sondy) czyja wersja podobała się bardziej.
6. Osoba, która wygrała może rozwinąć swoją postać.

Wszystkie szczegóły techniczne, zasady i ogólnie z czym to się je opiszę w pości organizacyjnym, jeśli powstanie osobna zakładka.

Offline

 

#2 2014-02-16 00:07:41

Sirath

Administrator

Zarejestrowany: 2014-02-07
Posty: 7
Punktów :   

Re: Klub Pojedynków

Jestem jak najbardziej za Może dla podśrubowania akcji i zobaczenia z czym to się je i jak to wygląda, pierwszą sesyjkę walniemy razem ?

Offline

 

#3 2014-02-17 15:47:06

Zeliah

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: Klub Pojedynków

No spoko, jak na razie to nie ma kto głosować ale myślę, że możemy tak dla rozgrzewki napisać.

Zasady są takie - najpierw opisujemy swoją postać więc warto by założyć osobny wątek na postaci, gdzie każdy by zgłaszał swoją, rozwijał ją  i mógłby przeglądać przeciwników.

Ogólnie zaczynamy jako typowy leszcz, który padłby po jednym strzale. Opisujemy jego wygląd itd. jego mocne i słabe strony, np. czy jest raczej zwinny i będzie zadawał szybkie ciosy, czy jest raczej typem zawodnika sumo i rusza się z tempem galopującego żółwia, ale jak przywali to zabije. Tutaj mamy całkowitą dowolność, możemy opisać szczegóły wyglądu, ubiór itd.
Potem możemy opisać broń, którą się posługuje. Wiadomo na początku nie będzie to legendarny miecz, którym można przecinać budynki, tylko jakaś pałka, nóż, ewentualnie widły, które zawinąłeś z pola odrabiając pańszczyznę i teraz jesteś pierwszy kozak we wsi.
Dodatkowo możesz napisać cokolwiek zechcesz na temat swojej postaci.

Potem dodajesz wątek z sondą, w którym pojedynkujesz się z innym użytkownikiem, pokonujesz go. Tutaj forma dowolna, możesz opisać walkę jako bójkę w barze, albo epicki pojedynek nad przepaścią pełną lawy. Warunek jest jeden masz wygrać Ty! potem druga osoba odpisuje i zaczyna się głosowanie, które trwa powiedzmy tydzień. Potem zwycięstwo przyznaje się temu, kto otrzymał więcej głosów. W przypadku remisu nie wygrywa nikt. Wygrany może podrasować swoją postać, dodać parę blizn, urosnąć w bicku, stać się szybszym itd. może też zdobyć nową broń, lub jakieś umiejętności magiczne, tylko bez przesady nie od razu rozwalanie ludziom łbów mrugnięciem oka.

Myślę, że na początek nie musimy zakładać żadnych nowych wątków, tylko stoczymy pierwszą walkę tutaj, żeby pokazać jak to ma wyglądać.

Ostatnio edytowany przez Zeliah (2014-02-17 15:49:39)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.skuterklubsuwalki.pun.pl www.ls2008-pl.pun.pl www.pedagogika-ewip.pun.pl www.deskorolka.pun.pl www.freedomfighters.pun.pl